Mayovky na Internetu

TV filmy a seriály

Kromě slavných mayovek z 60. let bylo natočeno také mnoho seriálů a filmů určených pro televizní vysílání. První seriál S Karlem Mayem v Orientu byl natočen dokonce ještě před tím, než vypukla ta pravá "mayovská hysterie". Byl vysílán ve zkušebním programu německé televize ZDF, ale jeho kvalita byla natolik nízká, že se od regulérního vysílání upustilo. Často zpracovávaným tématem byl život Karla Maye. V roce 1992 vysílala ZDF u příležitosti 150. výročí narození Karla Maye (25. únor 1842) šestidílnou sérii Karl May. Po filmech Freispruch für Old Shatterhand (1965) a Karl May (1974) je tento TV seriál třetím pokusem o zfilmování života slavného spisovatele. Ve srovnání s oběma jmenovanými biografickými filmy je však hodnocen jako nejhorší.

Pierre Brice v roli Vinnetoua vystupuje ve dvou produkcích: v seriálu Můj přítel Vinnetou a ve dvoudílném televizním filmu Vinnetou se vrací. V bývalém NDR byly vyrobeny tři filmy: Přízrak ve křoví, Stopa vede ke Stříbrnému jezeru a Prérijní lovci v Mexiku. První dva příspěvky jsou víceméně podařené, poslední byl propadákem. Mimo to byly natočeny také nějaké trikové filmy, jako např. Haló - tady Karel May a Vinnetou.

V protikladu ke slavným mayovkám z 60. let jsou mnohé z těchto seriálů jen těžko k sehnání. Televizního vysílání se asi také nedočkáme, tak nám nezbývá nic jiného, než doufat, že aspoň některé z nich vyjdou v Německu na DVD jako v případě úspěšného seriálu Kara ben Nemsí Effendi.

FotoNázev filmuFotoNázev filmu
S Karlem Mayem v Orientu

Mit Karl May im Orient

S Karlem Mayem v Orientu

Svoboda pro Old Shatterhanda

Freispruch für Old Shatterhand

Svoboda pro Old Shatterhanda

Kara ben Nemsí Effendi

Kara Ben Nemsi Effendi

Kara ben Nemsí efendi

Karel May

Karl May

Karel May

Můj přítel Vinnetou

Mein Freund Winnetou

Můj přítel Vinnetou

Přízrak ve křoví

Das Buschgespenst

Přízrak ve křoví

Prérijní lovci v Mexiku

Die Präriejäger in Mexiko

Prérijní lovci v Mexiku

Stopa vede ke Stříbrnému jezeru

Die Spur führt zum Silbersee

Stopa vede ke Stříbrnému jezeru

Karl May

Karl May

Karel May

Vinnetou

Winnetou

Vinnetou

Vinnetou se vrací

Winnetous Rückkehr

Vinnetou se vrací

Vinnetou 2016

Winnetou – Der Mythos lebt

Vinnetou