Mayovky na Internetu

Fanklub Pierra Brice

Vážení přátelé, vítáme vás na stránkách klubu přátel francouzského herce Pierra Brice. Tyto stránky vznikly se souhlasem Pierra Brice a jeho manželky Helly, kterým záleželo na tom, aby se čeští i slovenští fanoušci více dozvěděli o aktivitách Pierra Brice, o jeho iniciativě v oblasti humanitární pomoci, o jeho ideálech a názorech, které prosazoval. Pierre Brice nebyl jen představitelem legendárního náčelníka Apačů Vinnetoua, ale i všestranným umělcem, humanistou, vlastencem, Evropanem a morálním vzorem, který obohatil život mnoha generacím.

Klub byl iniciován několika nadšenci, kteří se seznámili díky webovým stránkám Mayovky na Internetu. Neklademe si v žádném případě nárok být jediným zdrojem informací o Pierru Briceovi a přivítáme příspěvky dalších kolegů, kteří budou chtít sdílet své názory, informace, oblíbené fotografie, videa a zážitky s ostatními přáteli. Pro vzájemnou komunikaci je vyčleněn prostor v rámci diskusního fora "Fanklub Pierra Brice". Setkání členů fanklubu bude součástí srazů příznivců Karla Maye, konaných každoročně v Boskovicích.

Patroni klubu: Daniela Krofiánová, Jiří Fedor, Jan Policer a Jan Koten.

Aktuálně

Text kondolence Helle Briceové - 24. června 2015

Milá Hello,
dovolte, abychom Vám vyjádřili jménem českých přátel a fanoušků naši nejhlubší soustrast. Osud nám dopřál mimořádné privilegium – setkat se s Vaším manželem a Vámi osobně a moci s vámi oběma strávit úžasné a nezapomenutelné chvíle. Váš manžel - tak jedinečná a ušlechtilá osobnost, výjimečný člověk svým charakterem – zanechal navždy v našich srdcích nesmazatelnou stopu.

Milá Hello, jsme celým srdcem s Vámi a budeme velmi poctěni, pokud pro Vás budeme moci cokoliv udělat. Budeme tu vždy pro Vás.

S úctou a s upřímným přátelstvím Daniela Krofiánová, Jan Koten, Jiří Fedor a Marie Lukešová

Zemřel Pierre Brice - 15. června 2015

V soboru 6. 6. 2015 v 8.20 zemřel ve věku 86 let představitel Vinnetoua Pierre Brice. Jak sdělil novinářům jeho mluvčí Thomas Claaßen, Brice byl s vysokou horečkou v pátek večer hospitalizován v pařížské nemocnici a ráno skonal na zápal plic. Jeho žena Hella byla po celou dobu po jeho boku.

» Starší aktuality

Humanitární činnost

Pierre Brice se aktivně zapojil do řady projektů humanitární pomoci. Jednou z mimořádných aktivit byla jeho humanitární mise do Bosny v polovině devadesátých let, kde pomáhal obyvatelům postiženým občanskou válkou. » Celý článek

Ocenění Pierra Brice

Pierre Brice obdržel řadu ocenění za uměleckou práci i za angažovanost v humanitárních projektech. Získal např. Cenu Thomase Mora za nasazení v humanitárních akcích či Cenu pro hrdinu dětských srdcí za přínos evropskému filmu, stal se rytířem čestné legie za zásluhy v oblasti kultury. » Celý článek

Pierre Brice v České republice

Do České republiky jezdil Pierre Brice rád. Účastnil se zde především nejrůznějších filmových festivalů, jako např. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (2004), mezinárodního festivalu dětských filmů Filmák v Dobřanech (2005) či Festivalu evropských filmových úsměvů v Mladé Boleslavi (2009). » Celý článek

Úmrtí Pierra Brice

V soboru 6. 6. 2015 v 8.20 zemřel ve věku 86 let představitel Vinnetoua Pierre Brice. Jak sdělil novinářům jeho mluvčí Thomas Claaßen, Brice byl s vysokou horečkou v pátek večer hospitalizován v pařížské nemocnici a ráno skonal na zápal plic. Jeho žena Hella byla po celou dobu po jeho boku.