Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

<< | <> | >>

Zatinka
21.04.2014 18:13
Tak tam by mohly klidně zůstat Novinky a Aktuality, což? :-) Ze zkušenosti víme, že kolikrát někdo přijde do Knihy návštěv s nějakou akcí, napíše o ní a přitom již dávno visí v Aktualitách na úvodce :-) Tím, že dotyčný vynechal návštěvu úvodní stránky, tak si toho samozřejmě nevšiml. Takto by byly aktuality na očích i při psaní příspěvků.

Je to jen nápad, nemusí se realizovat :-)

Belenor
21.04.2014 18:00
Mám na mysli třeba knihu návštěv nebo diskusi - co dát vlevo do menu?

Zatinka
21.04.2014 17:43
Aktuality nebo novinky by na úvodce šly, ale nevím, co dát na dalších stránkách, co toto menu používají.

Trošku nerozumím, co tím myslíš. O jaké stránky se jedná? Novinky a aktuality by se v levém menu-boxu zobrazovaly jen na úvodní stránce, tak jako dosud (jen byly v jiném místě). V ostatních případech by se v levém menu-boxu zobrazovalo to podmenu (tedy k filmům místa natáčení, herci atd...).

Belenor
21.04.2014 17:31
Ano, to je přesně ten případ :-)

U pseudonymů je to takové nerozhodné :-) Ale ok, dám to do životopisů.

Levé menu na úvodu se týká ještě několika dalších stránek (třeba diskuse, kniha návštěv, přihlašování a správa účtu). Chtěl jsem tam dát výběr stránek, které jsem považoval za významné a chtěl jsem to časem nahradit na automatický seznam nejnavštěvovanějších stránek, ale uznávám, že duplicitní linky mohou být matoucí.

Aktuality nebo novinky by na úvodce šly, ale nevím, co dát na dalších stránkách, co toto menu používají.

Zatinka
21.04.2014 12:35
Na první pohled trochu šok, nicméně zvykám si a časem to bude asi dobré :-) Mojí sekce o filmech se to příliš nedotklo, ale trochu to zlobí třeba v knihách. Např. v horním menu kliknu na Knihy, vlevo vyberu Dílo, otevře se sice stránka s dílem, ale zároveň se menu změní na Životopisy Karla Maye, místo aby zůstalo zachováno menu pro Knihy (to stejné Fakta a fikce). Ale to je zřejmě ten případ špatné struktury, kterou budeš měnit :-)

Osobně bych rubriku Pseudonymy zařadila pod Karel May, ne do Knihy.

Ještě mě napadlo - co kdybychom na úvodní stránce to levé menu s výběrem zrušili úplně? Zdá se mi takové prázdné a ten výběr částečně supluje horní menu = duplicita a zmatek (někdo se bude ptát, zda položka v levém menu je stejná jako ta nahoře, nebo tam najde rozdílné informace?) Místo levého menu bychom mohli na úvodní straně dát některý z boxů, třeba Novinky, případně pod to i Aktuality? Novinky z původního místa by zmizely úplně. Taky jsem přemýšlela, jestli do dolního boxu nevložit místo Aktualit výročí narození?

Belenor
21.04.2014 10:49
Jak jsem již napsal v novinkách, překopal jsem menu. Kritiku, prosím, sem :-)

Vím, že některé stránky mají špatné podmenu: v dalších dnech a týdnech mám v plánu trochu překopat interní strukturu webu, takže je časem opravím. Přesto uvítám jakákoliv hlášení chyb, děkuji.

Btw. inspirací mi byla kniha Steva Kruga "Don't make me think" o webdesignu - jsem si to prostě chtěl vyzkoušet :-)

Naposledy upraveno: 21.04.2014 10:56, Belenor


Zatinka
29.01.2013 18:00
Nejsem si jistá, ale řekla bych za sedm po sobě jdoucích dní.

Edit: teď jsem to počítala v podrobném výpisu toplistu - je to posledních 8 dní, tedy 7 předchozích plus aktuální den. Takže 29.1. se v toplistu zobrazují výsledky pro období 22.-29.1.

Naposledy upraveno: 29.01.2013 18:15, Zatinka

bílý bratr
29.01.2013 17:02
Můj dotaz se týká návštěvnosti stránek. Asi tomu nerozumím, ale nechápu "počítání" týdenních návštěv, protože ať se dívám v pondělí nebo v sobotu, pořád je tam přibližně stejné číslo, někdy snad dokonce nižší než bylo minulý den. Znamená to týden ne od pondělí do neděle, ale 7 dnů za sebou jdoucích????
Díky.

Belenor
09.01.2013 21:13
Bezva, díky :-)
TondaKozak
09.01.2013 17:12
V Internet Exploreru 10 je to fakt fajn.

Belenor
08.01.2013 19:20
Tak jo, tak jsem to upravil.

Zatinka
08.01.2013 18:41
No, kdyby se ti chtělo :-) U delších popisků fotek mi totiž přijde, že to hnědé tučné písmo není tak dobře čitelné jako když bylo na bílém pozadí.

Belenor
08.01.2013 18:13
Tak je ta verze lightboxu zřejmě udělaná. Můžu se pokusit najít a předělat, mám? :-)

Zatinka
08.01.2013 07:48
Ve Firefoxu došlo k celkem výrazné změně :-) Popisek fotky už není "součástí" fotky v bílém pruhu, nýbrž je na okolním tmavém pozadí. To byl, Bele, záměr, nebo to tak nějak samo vyplynulo :-)

Belenor
08.01.2013 06:27
Tak jsem aktualizoval lightbox. Mohl bych tě, Tondo, poprosit o otestování v IE 10? Děkuji :-)

Belenor
06.01.2013 21:42
Hm, to je pech, ta desítka IE. S devítkou nějací lidé chodí, ale nikdo si nestěžoval, ale teda málokdo má tendenci se ozvat, si myslím, takže to nemusí nic znamenat.

Cizojazyčné verze asi budeme ostraňovat :-) Je to nereálné to přeložit :-)

Edit: trochu jsem googlil a vypadá to, že starší verze lightboxu měly v novějším IE problémy, takže zkusím upgradovat na nový lightbox a uvidíme. Ono do toho musím trochu sáhnout, aby to bylo podle mých představ, tak to není jen náhrada novější verzí, tak až zítra, předpokládám :-)

Naposledy upraveno: 06.01.2013 21:57, Belenor

TondaKozak
06.01.2013 21:31
Mám IE 10 (testovací verze) a předpokládám, že to dělá i devítka.

No už asi budu vypadat jako hnidopich - chtěl jsem upozornit, že v cizojazyčných verzích není přeložený název posledního menu, ale pak jsem si všiml, že ono není kromě ostatního menu přeloženo nic, tak to asi nevadí.

A ta aktivní položka asi není moc horká - člověk se bez toho obejde.

Naposledy upraveno: 06.01.2013 21:32, TondaKozak


Belenor
06.01.2013 19:19
V jaké verzi IE a která stránka konkrétně? Zkusil jsem http://karel-may.majerco.net/reportaze-z-akci/po-stope-karla-maye-praha-2012/ a ta mi v IE 8 jede dobře. Pokud se jedná o IE 6 a starší, tak to se omlouvám, ale to už nestojí za podporu. To bych radši uživateli místo něj doporučil Firefox. Podle Toplistu nám s IE 6 chodí cca 1% návštěvníků.

Padding je dobrý nápad.

Do změn menu se mi moc nechce, uvidím, no :-)

Naposledy upraveno: 06.01.2013 19:22, Belenor

TondaKozak
06.01.2013 17:40
Když už jsem u toho, tak uvedu další postřeh:

Na některých stránkách (pravděpodobně tam, kde je vkládán lightbox) po kliknutí zčerná celá obrazovka (v IE), ten lightbox také v tomto prohlížeči nefunguje, obrázky se otevírají do nového okna.


A zlepšovací nápad: přidat levý padding takovým těm zprávičkám typu: „Chybné uživatelské jméno nebo heslo.“.
TondaKozak
06.01.2013 17:04
Myšlena je první možnost, tedy: „že když si čtu o filmovém pokladu, tak bude v menu svítit >>filmové mayovky<<“.

Ikdyž nemusí přímo svítit, stačí aby trochu zářila, nebo byla aspoň podtržená. :-)

„A to i to horní menu (diskuze, kniha atd.)?“ - jasně.
<< | <> | >>