Mayovky na Internetu

Peklo Manitoby (1965)

Die Hölle von Manitoba

Film Peklo Manitoby sice nemá vůbec nic společného s Karlem Mayem, zato se v něm objevují hned tři mayovští herci: Pierre Brice a Lex Barker jako pistolníci Reese a Brenner, menší roli zde dostal také někdejší soudce Edwards z filmu Old Surehand – Wolfgang Lukschy. Producentem westernu byl starý známý Artur Brauner a jeho CCC–Film, režie byla svěřena hollywoodskému režisérovi Sheldonu Reynoldsovi. Natáčelo se ve studiích u Barcelony ve Španělsku, snímek byl pak dokončen ve studiích Balcazar. Po skončení natáčení odcestoval Pierre Brice do Chorvatska, aby zde jako Vinnetou bojoval proti Petrolejovému princi, zatímco Lex Barker prožíval dobrodružství jako Kara ben Nemsí efendi v Divokém Kurdistánu.

Glory City je malé městečko na Divokém západě. Každým rokem 4. října se tu při příležitosti založení města koná zvláštní show: střelecký duel na život a na smrt mezi dvěma pistolníky. Tentokrát jsou pozvaní Brenner a Deaks. Druhý jmenovaný je ovšem tajně zavražděn a místo něj přijíždí do města Reese. Na cestě do Glory City se spřátelí se svým budoucím soupeřem Brennerem. Oběma pistolníkům se zalíbí Jade, milenka bandity Villaina, který se svými kumpány terorizuje jejího otce Setha Granda i ostatní obyvatele města. Jade prosí Brennera a Reese o pomoc proti Villainovi, ti ji však odmítnou. Ve městě se mezitím oba muži starají o pořádek a znepřátelí si Villaineho a jeho kumpány. Seth Grande je opět požádá o pomoc, ale ani jednomu z nich se nechce riskovat svůj krk. Když se však Seth vrátí do města, číhají už na něj banditi a strhne se přestřelka. Reese a Brenner padouchy zneškodní.

Ve městě se vše připravuje na slavnost, když tu obyvatelé města zjistí, že pistolník Deaks je mrtev. Jsou rozčarovaní, vzápětí se však uklidní, když se dovědí, že proti Brennerovi nastoupí jiný a mnohem rychlejší pistolník, což slibuje nezapomenutelnou podívanou. Napětí stoupá, ani jeden nehodlá vystřelit. Diváci ztrácejí trpělivost a bouří se, zatímco naši hrdinové propadnou v hurónský smích. Střelecká show však nakonec slaví úspěch, když oba pistolníci zneškodní zbývající čtyři bandity a předvedou tak divákům své střelecké umění.

Herecké obsazení a filmový štáb

Brenner: Lex Barker. Reese: Pierre Brice. Jade: Marianne Koch. Villaine: Gérard Tichy. Seth Grande: Jorge Renaud. Jeff: Hans Nielsen. Barman Charly: Wolfgang Lukschy. Josh: Angel del Pozo. Jake: Aldo Sanbrell. Soudce: Carlos Casaravilla. Starosta Santiago Ontanon.

Originální titul: A Place Called Glory. Produkce: CCC, Berlin/ Midega/ (N/ŠP) 1965. Režie: Sheldon Reynolds. Kamera: Federico G. Larraya. Hudba: Angel Artega. Scénář: Edward die Lorenzo, Jerold Hayden Boyd a Fernando Lamas podle novely Jerolda Haydena Boyda. Premiéra: 18.07.1965.

 

(Autor článku - Zatinka, poslední aktualizace 1.2. 2009)