Mayovky na Internetu

Prosba o pomoc

Zakladatel: hoboes

  
jana
01.02.2007 05:46
Četla jsem to ve vydání 7 od Návrata.Nějaký dojem to na mě nenechalo.Tu knížku bych koupila čistě ze sběratelského pohledu,než pro její obsah.Samozřejmě je to jen můj názor.Nic víc.:-)

Zatinka
31.01.2007 21:38
Román Závěť Winnetouova (neboli Winnetous Erben) vyšel poprvé v roce 1910 jako 4. svazek Vinnetoua a jako poslední 33. svazek Freiburského vydání (předtím, tedy v roce 1909/10, vyšel ještě jako časopis). U nás román vyšel u Šeby jako 4. svazek, v jiném dělení některých jiných nakladatelů jako 5. svazek. Nejedná se tak docela o pokračování trilogie Vinnetou, ale jsou zde zahrnuty dojmy z jeho krátké cesty po Americe v roce 1908. V jednom hotelu u Niagárů natrefí Old Shatterhand a jeho žena na oba syny padoucha Santera. Na Hoře Vinnetouově má být postavena obrovská socha Vinnetoua. Old Shatterhand je proti tomu a snaží se přesvědčit tisíce Indiánů tím, že přečte Vinnetouovu závěť. Základ sochy se zřítí a zasype nepřátelské Indiány. To jen tak ve stručnosti. Snad jsem pomohla, páni znalci kdyžtak opraví... :-)

Vlastně mě teď napadlo, že Belenor už kdysi o tomto vypracoval článek, najdeš ho v sekci Přehled díla pod Vinnetou IV.

Naposledy upraveno: 01.02.2007 10:33, Zatinka

hoboes
31.01.2007 19:03
Jsem velkej fanda Karla Maye,V jednom vetešáku jsem oběvil knihu z roku 1922 od Karla Maye.Jmenuje se Závět winnetouova.A to je ten problem nikde nemužu sehnat žadné informace o teto knize.Pomuže mi někdo???