Mayovky na Internetu

Ohnivá puška

Zakladatel: jana

  

oldmilanman
16.09.2022 01:29
Vydal tuto knihu TaM v roce 2000 v nízkém nákladu, že se prodává oproti jiným knihám od TaM za tolik? Všechny knihy před Ohnivou puškou se dají sehnat do dvou stovek, maximálně do tří, co jsem koukal, ale Ohnivá puška pod tisícovku snad nejde. Že by to bylo kvůli edici, ve které kniha vyšla, se mi nezdá, protože jiné tituly ze stejné edice se taky dají sehnat po pár stovkách. Co je na tomto vydání Ohnivé pušky tak zvláštního, nevíte?
pavol stancel
05.09.2009 20:04
Zajati na moři je druhý ucelený romám KM, napísaný po Quitzowoch v roku 1978. Preto je dobré ho vlastniť, no cítim v ňom rozbiehanie sa a hľadanie vlastného štýlu, preto by som ho nezrovnával s ozaj vrcholnými dielami. Aj nasledujúci román Zálesák - 1879 - pôsobí príliš vykonštruovane, zďaleka nie tak presvedčivo ako neskoršie diela.
Marťa (Nšo-či)
08.02.2009 15:40
Já mám také vydání od Návratu Ztraceni na moři a musím říct, že je to super.Teď ji zrovna čtu a už jsem skoro na konci. Naštěstí tam nejsou ani žádné překlepy nebo překladatelské chyby. Moc se mě na ní líbí, že se děj neodehrává jenom na Divokém Západě, ale i jinde. Dobře,že je tam Vinnetou. Sice tam nevystupuje jako hlavní postava, ale i tak jsem ráda, že tam je.

Naposledy upraveno: 27.04.2009 16:50, Marťa (Nšo-či)

jana
15.04.2007 07:56
V to,co jsem nedoufala,se stalo skutečností.:-) Mám doma krásnou,novou knížku Zajati na moři.Už ji mám z 1/3 přečtenou.
Když se vrátím k naši diskuzi níže,tak na str.98 je skutečně napsáno,že Dick slyšel jak se ti dva darebáci baví francousky a ten jeden říká:"Ať se nejmenuju Jean Latrier,kapitáne,jestli to nebyl boj,jaký se stěží vidí při přepadení na moři!" V tu chvíli Dick tomu nepřikládal důležitost,protože byl plně zaměstnán něčím jiným.
V této verzi je i Clairon,která napsala ten dopis.
jana
01.02.2007 23:36
Žel nemám to s čím srovnat.Jak už jsem psala, jsem ráda aspoň za to co mám.Budu moc šťastná,když se mi podaří sehnat tu knížku Zajati na moři.

Naposledy upraveno: 01.02.2007 23:37, jana

h&b
01.02.2007 14:34
To jsou právě ty pozdější úpravy textů. V první verzi je práskla Clairon, která cestovala tím přepadeným vlakem a dala Holbersovi dopis pro Firegana, kde ho upozornila na oba podvodníky (Sandera a Wolfa). Hammerdul je před tím zaslechl mluvit francouzsky, a jediné čemu rozuměl bylo slovo Jean Latrier. To stačilo, aby potvrdil Fireganovi - Wallersteinovi pravdivost toho dopisu.
jana
01.02.2007 13:05
Ještě před tím,než je večer vyslechl,tak byl rozhovor mezi Dickem a Samem.Dickovi se Samův synovec moc nezdál už od počátku a tak Sama varoval.Nápadné mu bylo už to, že synovce jeho společník oslovoval kapitáne i když podle Samových slov kapitánem nebyl.Navíc chtěl Sam darovat synovci peníze a tak Dick cítil povinnost svého přítele varovat,i když si v tu chvíly nebyl jistý.Z tohoto důvodu je pak v noci vyslechl.Není tu napsáno jak se bavili.Jen že si šeptali a Dick byl za nimi v křoví.Vše vyslechl,žel ho prozradilo slabé zachraštění.
h&b
19.01.2007 18:14
Je zajímavé,že tento román, s pro mayovky netypickým názvem (původně Chyceni na jezeře), který byl pro většinu čtenářů neznámý, zmizel z knižních pultů rychleji než ostatní Mayovy knihy. Možná proto, že u nás před tím nikdy nevyšel.
jana
19.01.2007 14:26
Tak jsem přečetla tuto povídku a mohu s čistým svědomím napsat,že je výborná.Nabitá dějem.V mém pomyslném žebříčku bych ji zařadila na přední místo.Myslím si,že je na úrovni Petrolejového požáru.Vinnetou má s sebou svou stříbrnou pušku. "Vinnetou,jenž dosud nikdy nebyl na námořní lodi,......,postavil se,opřen o svou stříbrnou pušku a také vše pozorně sledoval." Žel příběh v tom co mám končí v hospodě U matky Thickové.Ráda bych sehnala Zajati na moři,ale prozatím jsem na to nikde nenatrefila.Jsem ráda aspoň za to,co je.
pedlar
13.01.2007 18:34
Souhlasím s názorem, že vydání tohoto románu nakladatelstvím Návrat pod názvem "Zajati na moři" je opravdu výborné. Rozhodně lepší než upravená verze tohoto románu vydaná pod názvy "Ohnivá puška" nebo "Kapitán Kajman". Rozhodně tento román patří do nadprůměru v kontextu celé Mayovy tvorby. Howgh!

Belenor
12.01.2007 11:13
Hmm, tím více mě mrzí, že se mi dosud nepodařilo tu verzi od Návratu sehnat a mám strach, že se mi to snad ani nepodaří.
h&b
11.01.2007 14:06
Vinnetou je v této knize jedním z vedlejších hrdinů,ale je poněkud drsnější, než jak ho známe z pozdějších příběhů.Je už po smrti Inču-čuny nejvyšším náčelníkem Apačů, ale nemá stříbrnou pušku. Na konci románu přijede do Evropy, kde je hostem na zámku Wildauen.
Dalšími známými hrdiny jsou Dick Hammerdul (je skalpovaný jako Sam Hawkens a nosí taky paruku) a Pitt Holbers. O Old Shatterhandovi je jen zmínka, jinak se v knize nefiguruje.
Jediné vydání, kde je toto časné Mayovo dílo opravdu celé, je z Návratu. Tento opravdu zdařilý a poutavý román patří určitě k tomu nejlepšímu, co autor napsal. Alespoň mě se moc líbí.

Naposledy upraveno: 11.01.2007 14:10, h&b

jana
11.01.2007 13:27
Díky za informace,pomohli jste mi v rozhodování se.

Belenor
11.01.2007 08:09
A mám pocit, že Vinnetou tam je.

honza.
11.01.2007 07:15
Ohnivá puška, Sam Firegun, Zajati na moři a Kapitán Kajman - to je jeden příběh, který u nás vycházel pod různými názvy v různém rozsahu. Nejobsáhlejší je Zajati na moři, kde příběhu předcházejí události v Evropě.
jana
10.01.2007 14:25
Četl jste už někdo tuto knihu? Je dobrá? Je o Vinnetouovi? Uvažuji o její koupi,žel si ji nemohu prohlídnout.Budu moc ráda,když někdo o ní napíše pár slov.Děkuji.

Naposledy upraveno: 10.01.2007 14:29, jana