Mayovky na Internetu

gabi a loupežná karavana

Zakladatel: kodado

  

Belenor
30.04.2017 12:00
Děkuji :-) Měl jsem na mysli podívat se do toho vydání od Oddychu :-)

Zeta
30.04.2017 11:50
Blizzard - mam sice opet jen e-knihu, je na ni udan rok vydani 1970 (ale podle slohu bych hadala, ze je to starsi preklad - napadne hodne sloves ma porad jeste koncovku -iti) dva hlavni zaporaci nesou jmena Grindler a Slack...

Belenor
30.04.2017 07:11
Něco zde: http://karel-may.majerco.net/knizni-mayovky/bibliografie/old-cursing-dry/

May: Old Cursing-dry, Gott läßt sich nicht spotten (Bůh se nedá urážet)
E.A. Schmid: Der Flucher (česky nevyšlo, Proklatec je něco jiného)

Ne za všechen nepořádek může May. Něco napáchali jeho dědicové, něco čeští překladatelé.

Boží soud mi pocitově přijde spíš jako Blizzard. Má to někdo? Může se tam někdo podívat, co tam je za záporáka? Podle toho to poznáme.
kodado
29.04.2017 21:50
nebyl jsem tu dlouho, tak jen telegraficky: knihu jsem si chtěl v MK Praha vypůjčit, ale prý ji zrovna spravují. je to zřejmě zrovna tak jak psáno dole: 2. vydání od Oddychu obsahuje titulní novelu a Boží soud (viz ČNB - aleph.nkp.cz). Tím pádem nám zůstává problém "Boží soud" je/není "Bůh se nedá urážet(i)". Ale víme, že KM svá díla přepisoval a přepisoval ... a tak po něm zůstal velký nepořádek. (např. se jmenovanou povídkou ještě koliduje Der Flucher, česky Proklatec?) Stěží se v tom vyznám, vy ano?

Naposledy upraveno: 08.05.2017 11:21, kodado

mescalero
07.02.2017 08:57
Loupežná karavana od Gabi obsahuje jen tuto povídku (respektive rozsahem spíše novelu). Měl jsem to doma do chvíle, než jsem sehnal knihu Ve stínu palem od TaM.

Belenor
06.02.2017 13:31
Uvedená kniha od GABI podle mě obsahuje jeden příběh.

Možná, jestli zmatek nevznikl kvůli tomu, že na Wikipedii je napsáno "druhé vydání Oddych, Český Těšín 1999." - toto vydání nemám a je možné, že je v něm přidán Boží soud.

A jelikož to vydání nemám, tak ani nevím, zda jde o Bůh se nedá urážet nebo něco jiného, ale podle googlení to vypadá, že ano a že jde o ten Oddych.
kodado
06.02.2017 13:05
díky.
- jestli tomu dobře rozumím, obsahuje dole uvedená knížka jen 1 příběh?
- pokud ne, existuje příběh od KM s názvem Boží soud ?

Naposledy upraveno: 06.02.2017 13:08, kodado


Belenor
06.02.2017 10:21
Také bych se přiklonil k tomu, že dvakrát nevyšla, takže je zřejmě na wikipedii chyba.
kodado
06.02.2017 01:37
chtěl bych se zeptat:
v české wiki (která je kladně hodnocena u odkazů na tomto webu) je na stránce "Povídkové_dílo_Karla_Maye" uvedena kniha Loupežná karavana od Gabi. má údajně obsahovat dvě "povídky: Gum a Boží soud (Bůh se nedá urážet)". - konec cit..
tuto knihu jsem četl a ty čtyří kapitoly mě přišly jako jeden příběh, nikoli dva; navíc příběh Bůh se nedá urážeti vydal gabi o dva roky později, tj. ve sbírce "Ve stínu palem", takže mi nepřijde pravděpodobné, že by zmíněnou povídku vydali "u gabi" dvakrát.
prosím můžete vysvětlit, jak se to má s touto knížkou?
předem děkuji

Naposledy upraveno: 06.02.2017 01:37, kodado