Mayovky na Internetu

Fanfiction - mayovky

Zakladatel: Apanači

Fanúškovia mnohých obľúbených autorov a filmov si vytvárajú nové vlastné príbehy svojich hrdinov: píšu o nich, točia filmy alebo robia hry.
Ako je to vlastne s mayovkami a týmto fenoménom?

Existující fanfiction:
Apanači: Doolé, dcéra Apačov (příp. zde)
Kačka: Shatterhand
Kakho-oto: Rils Mirkis a Old Secretman
Kniga:
Neznámý autor:
Vinnetou a Old Sugarhand v údolí mrtvých skunků

<< | < 
Kakho-oto
30.12.2016 16:41
Apanači: V Německu existuje mnoho epigonů Karla Maye (je to asi totéž co fanfiction?), kteří napsali řadu dalších dobrodružství Mayových hrdinů. Nejznámější je Reinhard Marheinecke, jenž napsal desítky románů, např. s mladým Vinnetouem, mladším Inču-čunou apod. Nedávno jsem si všiml, že jiný autor napsal pokračování Ve stínu pádišáha a to v několika dílech. Žut zázračně přežil a dobrodružství pokračuje dále. Také je známo, že Jaroslav Moravec, někdejší vydavatel mayovek (s Toužimským) napsal před circa 60 lety dva příběhy s Mayovými hrdiny: Klekí Petra - bílý otec Apačů, Válka bez skalpů. A není to tak dlouho, co David Gruber vydal knihu Old Shatterhand opět na západě. Uvedené německé knihy jsem nečetl, české jsem četl a všechny tři se mně líbily. Trochu se omlouvám, poněvadž určitě něco z toho, co jsem uvedl, znáš.

Apanači
30.12.2016 16:31
Fanúškovia mnohých obľúbených autorov a filmov si vytvárajú nové vlastné príbehy svojich hrdinov: píšu o nich, točia filmy alebo robia hry.
Ako je to vlastne s mayovkami a týmto fenoménom?
<< | <