Mayovky na Internetu

Fanfiction - mayovky

Zakladatel: Apanači

Fanúškovia mnohých obľúbených autorov a filmov si vytvárajú nové vlastné príbehy svojich hrdinov: píšu o nich, točia filmy alebo robia hry.
Ako je to vlastne s mayovkami a týmto fenoménom?

Existující fanfiction:
Apanači: Doolé, dcéra Apačov (příp. zde)
Kačka: Shatterhand
Kakho-oto: Rils Mirkis a Old Secretman
Kniga:
Neznámý autor:
Vinnetou a Old Sugarhand v údolí mrtvých skunků

<< | < 

Apanači
30.12.2016 16:50
Ďakujem Kakho-oto - poznala som len Grubera.

Apanači
30.12.2016 16:46
Rada by som si urobila jasno v tejto téme: Vie niekto o fanfic mayovkách? Funguje niečo také napr. v Nemecku?
Videla som fanúškovské filmíky Born of Hope a The Hunt for Gollum a bola som nadšená - tou úžasnou oddanosťou, odhodlaním a oduševnením tvorcov. Je to free a je to low cost. A je to 100% verné Tolkienovi.
My sme tu viacerí, čo máme Mayov štýl písania už v krvi, nedá sa niekto na to? V príbehoch OS je toľko hluchých miest, kam by sa dal vložiť nejaký kúsok vlastnej fantázie. Nie ako vylepšovanie ale ako POCTA autorovi.
Dobre by sa to písalo ako kolektívne dielo - taký online-art. To by chcelo dobrú metodológiu, pravidlá. (Niekto dá štruktúru príbehu, ďalší ho rozpracuje, ten, kto má humoristický talent dodá dialógy...) Utópia, Apanači?
Tak na nejakú malú poviedočku by som sa dala aj sama - ak by som nebola časovo limitovaná, viem si to predstaviť. Lay-out mám už v hlave. Keď bude Mescalero online, poprosím o nejaké spoľahlivé linky - aby som vychádzala z faktov. Niečo som si už aj sama nazbierala. Verte, priatelia, toto mi dáva šťavu do života. Aj keď by to bola len polhodinka za týždeň, ktorú by som tomu venovala. :-)
Kakho-oto
30.12.2016 16:41
Apanači: V Německu existuje mnoho epigonů Karla Maye (je to asi totéž co fanfiction?), kteří napsali řadu dalších dobrodružství Mayových hrdinů. Nejznámější je Reinhard Marheinecke, jenž napsal desítky románů, např. s mladým Vinnetouem, mladším Inču-čunou apod. Nedávno jsem si všiml, že jiný autor napsal pokračování Ve stínu pádišáha a to v několika dílech. Žut zázračně přežil a dobrodružství pokračuje dále. Také je známo, že Jaroslav Moravec, někdejší vydavatel mayovek (s Toužimským) napsal před circa 60 lety dva příběhy s Mayovými hrdiny: Klekí Petra - bílý otec Apačů, Válka bez skalpů. A není to tak dlouho, co David Gruber vydal knihu Old Shatterhand opět na západě. Uvedené německé knihy jsem nečetl, české jsem četl a všechny tři se mně líbily. Trochu se omlouvám, poněvadž určitě něco z toho, co jsem uvedl, znáš.

Apanači
30.12.2016 16:31
Fanúškovia mnohých obľúbených autorov a filmov si vytvárajú nové vlastné príbehy svojich hrdinov: píšu o nich, točia filmy alebo robia hry.
Ako je to vlastne s mayovkami a týmto fenoménom?
<< | <