Mayovky na Internetu

Kara Ben Nemsi effendi

Zakladatel: joe25

  
m.
14.08.2020 00:28
zdá se, že na originálním DVD nejsou žádné titulky :-(
https://www.pidax-film.de/Serien-Klassiker/Kara-Ben-Nemsi-Komplettbox::1367.html

tady píšou "with English subtitles", ale mě to nehraje:
https://theofficetv.com/series/900533-kara-ben-nemsi-effendi/seasons/1
m.
12.08.2020 14:45
Nenarazil jste někdo na nějaké, jakéholiv, titulky?
(joe25 dokonce psal, že by zkusil české...)


Bohužel s němčinou nejsem kamarád natolik, abych si seriál užil, i když vypadá velmi povedeně...

Je vlastně s podivem, že to u nás žádná televize nezkusila odvysílat... :-(

Apanači
21.08.2015 18:56
Díki moc, Sapho, za preklad! Veľmi si to cením. Bolo to teda ozaj dramatické aj tragické. Vedela som, že nejaký ten zlom vo vzťahoch tam musel nastať, ale až takto som si to nepredstavovala.
Sapfo
16.08.2015 15:17
Apanači, tady je ten slíbený kousek překladu z tvého odkazu "Ženy KM" : Klára byla po smrti svého manžela Mayovou sekretářkou v jeho vile. Časem pochopil, že Klára má v povaze porozumění a pochopení druhého. (vznikl klasický manž.trojúhelník) Pak se stalo něco, by nenapsal ani Hollywoodský filmař: Touha po rozhodnutí vedla k tomu, že se tento trojúhelník vydá na cestu. Ti tři skončili v tyrolském luxusním hotelu Penegal v Bozen. Daleko od vlasti byla Emma postavena před hotovou věc. Už pro ni není místo v životě Karla a Kláry. Karl a Klára dali Emmě instrukce: zůstaneš v hotelu po určitou dobu a my pojedeme domů. Byla odsouzena zůstat tam trčet, zatímco ti dva odjeli domů. Život Emmy končí neradostně, umírá ve Výmaru v 61 letech.

Apanači
11.08.2015 14:01
Aj ja ďakujem, potešilo ma to! Niektoré dni si potrebujem dopriať svoju dávku KM: buď večer dáku kapitolku z jeho knihy, alebo cez deň 5-10 minút dákeho videa, alebo aspoň soundtrack - pri upratovaní či varení (tam potrebujem byť veeeľmi statočná, ako hrdinovia z mayoviek:) Vždy ma to na chvíľu zoberie do iného sveta, kde sa zrelaxujem, načerpám sily a vrátim sa späť s novou energiou.
Ten Viktorek Staal od vás je pre mňa presvedčivý Kara - stačí pohľad a vidno, že má všetko pod kontrolou. Môžete byť na neho hrdí! Len mi chýba plnovous, na ktorý bol knižný Kara taký pyšný, že si ho hocikedy splietli s Arabom.
Pridávam aj ja jeden link: Ženy Karla Maya.

https://www.youtube.com/watch?v=YJqFMXvDfJM

Kto viete nemecky a máte trochu času, mohli by ste mi, prosím, veľmi v skratke napísať, čo sa hovorí od 4:15 do 5:14? Rozumiem čosi v tom zmysle, že Karl s Klarou spravili niečo, čo by ani holywoodsky režisér lepšie nezinscenoval - ale ďalej už nerozumiem a zdá sa mi to kľúčové a som strašne zvedavá...niečo s exkluzívnym hotelom v Tirolsku? Či som úplne mimo? :) :) :) Vopred vďaka!

Naposledy upraveno: 11.08.2015 14:05, Apanači

Sapfo
11.08.2015 12:26
díky za odkazy. V jednom hraje Karu Helmuth Schneider se svýma kouzelnýma světlemodrýma očima a ve druhém Viktor Staal, který pochází z Moravy

pavlina
10.08.2015 17:36
Milé dámy zde vám posílám dva zajimavé odkazy. Doufám že se vám budou líbit. Vaše uvahy na toto téma jsou velmi zajimavá.
Kdybych si mohla vybrat tak to je těšké rozhodnutí někdy se ráda podívám na film, a někdy si přečtu knížku.

https://youtu.be/kM6PKP4HNbw
https://youtu.be/y6jGPzzP_a4

Apanači
10.08.2015 13:17
Jeeej, to je milé! Páči sa mi Kara (tuším aj viac ako v Lexovom prevedení) a tiež Halef. Tento seriál som doteraz akosi prehliadala, vďaka, že ste sa tu o ňom zmienili. Ani mi nevadí, že neviem nemecky, veď je to dosť podľa knihy a to si celkom pamätám. ...len tá prílišná konverzačnosť... ale na youtube sa dá našťastie preklikávať ďalej:)
Sapfo
08.08.2015 22:19
o seriálu se píše zde Odkaz

sledovala jsem jen díly na youtube v němčině. Měla jsem pocit, že na sebe navazují, ale nemusí to být pravda. I když byl seriál ne uplně akční a semtam ukecaný, tak mně se docela líbil.
joe25
07.08.2015 21:11
Zdravím všechny
Můj první příspěvek-předem se omlouvám pokud je už tady někde probráno.Nenašel jsem.Nedávno jsem se dopídil že existuje seriál natočený stanicí ZDF v 70-tých letech na motivy Ve stínu padišáha.Toto mě jako fandu silně zajímá.Bohužel tento serial nebyl nikdy u nás vysílán ani presentován takže se snažím zjistit co se dá.V současné době se snažím tahat díly druhé řady snad se to po určitých problémech podaří-doufám že nebude chybět poslední archiv.Nicméně co první řada.Ta se zdá zatím nedostupná.Takže prosím pokud by někdo tento serial měl upněte to někam.Pokudmožno na nějaký normální server webshare nebo uložto atd.Já bych tam dal tu druhou řadu pokud se to teda zdaří.Je to DVD-rip cca 4gb všechny díly.Pak bych se pokusil o titulky - nevím s jakým uspěchem nicméně myslím že by se našlo dost fandů kteří by tento serial rádi viděli.Děkuji a zdravím všechny fandy K.Maye.