Mayovky na Internetu

Nakl. Návrat

Zakladatel: jumadzi

<< | <> | >>
decerme
22.01.2019 09:08
A to je mi právě divné. Proč ti, co už Maye kupovali, přestali mít zájem o dokončení začatých cyklů. Hledal jsem schválně na internetu Pouští a harémem a nepodařilo se mi to najít, všude je to vyprodané. Že těm, co to mají doma nevadí, že není pokračování. Panu Suchánkovi jsem dnes psal, moc si od toho ale neslibuji. Byl bych sám ochotný dát za svazek více než dosud stál, s ohledem na nižší objem tisku. Na sponzorování celého nákladu, ale nemám, ani nevím na kolik by to přišlo.

Belenor
22.01.2019 08:52
FYI: mám pocit, že se Návrat již dříve pokoušel vyzvat sběratele, aby napsali, že mají zájem. Zřejmě neměla výzva očekávanou odezvu. Vizte přebaly pozdějších vydání, kde už nebyl obsah knihy.

A byť si myslím, že zrovna vydání cyklu Ve stínu pádišáha má v dnešní divoké době plné teroru smysl a dalo by se slušně propagovat, chápu Suchánkovu nechuť se do Maye znovu pouštět. Já bych to i zadotoval, ale manželka by mě zabila :-)
decerme
21.01.2019 20:17
Dobře, já mu tedy napíšu, zkusím to nějak rozumně zformulovat.
jumadzi
21.01.2019 19:57
Právě se chce nebát a napsat. Hlavu Vám nikdo neutrhne že projevíte zájem. Jinak vybírání zálohy není dobré řešení, i když někdo pár stovek oželí, jde o to že se určitě nesejde 160 předplatitelů. Kupců možná, jediné řešení je prostě rozeslat mailem nějakou petici a zbytek vydat do obyč prodeje.
decerme
21.01.2019 19:05
A myslíte, že by mělo smysl se ho snažit ještě přesvědčit? Třeba kdyby každý, kdo o to má zájem mu znova napsal. Třeba by to zvážil. Chtěl jsem to už udělat, ale nerad bych ho naštval. Myslím si, že by se dalo před každým vydáním nové knihy chtít od zájemců zaplacení buď celé částky nebo zálohy a teprve potom knihu vydat. Nejednalo by se o dlouhodobý závazek, jak tu kdosi psal, že neví co bude. Bylo by to předplacení si pouze jednoho dalšího titulu a potom zase dalšího. To je přece realizovatelné, ne?
jumadzi
21.01.2019 18:54
Je škoda že se pan Suchánek nepokusí vydat žádnou Mayovku i TaM vydává Mayovky opakovaně doteď a třeba i jen tři knihy během roku a ne ani každý rok. Podle posledních informací, než se pan Suchánek rozhodl skončit s Mayovkami byli do tiskárny připraveny Inka a Kurdistán, oba po dvou dílech kdyby je vyzkoušel vydat viděl by reálný zájem s minimem nákladů. Jedině by chtělo oslovit třeba knih kupecké řetězce jako je Luxor či Dobrovský tam by se určitě 160 výtisků ztratilo. Co se týká těchto řetězců mezi dobrodružkami se u nic v regálech nalézá z bídou pár knih podobného žánru jako May, takže smutný příběh, chtělo by ten regál obohatit. Když vezmeme Vernea od Návratu tak se de facto vydává ve dvou verzích a celkem čtyřech variantách což působí pro mě zvláštně i když důvody jsou jasné, takže dělení Maye do více svazků není v porovnání s tím hrozné. Myslím že už Verne také moc netáhne, plán pana Suchánka vydávat 5-7 titulů Vernea se také moc nedaří. Lidé prostě na čtení jsou líní, zaneprázdnění, maximum jejich úsilí číst je e-kniha.
decerme
21.01.2019 13:02
Kupuji nová vydání verneovek a je pravda, že zatím co román to jedna kniha. Což má výhodu, že kdyby je přestali vydávat budu mít kompletní jednotlivá díla. Mě by dělení Maye do více svazků nevadilo, kdybych měl všechny svazky. Texty Mayových knih lze naštěstí stáhnout z internetu (v originále), ale chtěl jsem je mít i v češtině. Je zajímavé porovnávat co se "ztratilo v překladu".
Kačka
21.01.2019 12:07
S Návratem je to těžké - na jednu stranu se zasloužil o vydání poměrně věrných překladů nebo dosud nepřeložených věcí, na druhé straně alespoň v mých očích stojí to dělení do více svazků, spíš zbytečné ilustrace a ne vždy povedená korektura češtiny. Přitom mám pocit, že u Verna Návrat svazky nedělil.
decerme
21.01.2019 09:33
Ahoj, přispívám sem poprvé. Pana Suchánka jsem v září loňského roku také kontaktoval a dle jeho slov kvůli minimálnímu zájmu Mayovky už ne. Já jenom nechápu, kde jsou ti lidé, kteří Mayovky kupovali do teď? To jim nevadí, že to nemají kompletní? Mě z velké řady chybí ještě šest dosud vydaných knih a nemohu je sehnat ani na aukru ani v antikvariátech. Rozhodně mě nepřipadá, že by nebyl zájem. V této diskusi padlo, že je potřeba alespoň 160 kusů náklad. To přece není tak moc. Celá situace mě moc mrzí a vidím, že ty pocity nemám sám. Třeba by se těch 160 lidí se zájmem našlo, jenom neví, že se mají někde přihlásit. Stačilo by dovydávat alespoň načaté cykly, to by snad většina dosavadních majitelů částí cyklu koupila nebo ne?
jumadzi
23.12.2018 13:38
Tak jsem se včera ptal zda je ještě nějaká naděje pro Mayovky Velké řady a pan Suchánek striktně odpověděl že ne, že ukončení je definitivní.
kodado
03.12.2018 17:50
za mně - možné to je, jen nevím, je to myšleno tak, že by stačilo odebrat a zaplatit jen některá díla? rád bych se přidal do takového spolku ...
cukot
18.11.2018 20:28
Je to neštěstí s tím Návratem. Nešlo by se nějak domluvit, že by se našla skupina lidí, kteří by si knihy objednali a předem panu Suchánkovi zaplatili, aby je pak vydal? Achich.

Ale alespoň jsem rozšířil články o Mayovi na Wikipedii

Naposledy upraveno: 18.11.2018 21:36, cukot


Belenor
10.05.2018 11:25
Tak to se omlouvám :-) Holt nevýhoda aukce :-)
Povedlo se mi aspoň zakoupit nějaké svazky od Vilímka - sice saláty, ale za pár kaček :-) Tak postupně doplním srovnání textu na jednotlivé stránky.
jumadzi
10.05.2018 10:01
Tak už vím kdo mi navyšoval cenu :-) . Přihazoval jsem na 13 knih a s toho 12 získal.

Belenor
03.05.2018 14:48
To je hrozný, já toho Ztracenýho syna snad nedosbírám :-) Jsem na aukru přihazoval na čtyři knihy a ani jedna - a to jsem dle mě nepřihazoval nijak málo :-) By měl Suchánek toho Maye ještě zvážit, páč na Aukru jde na dračku :-D
thaliasodi11
17.01.2018 14:07
S panem Suchánkem jsem si dopisovala v září 2016 a taky mi psal, že vydávat rozhodně neplánuje, aby mu to leželo na skladu. Doporučil mi sehnat si i celou malou řadu. Moc mě to mrzí, hlavně ty rozvydávané cykly. Tuším Ztracený syn není kompletní, ani Pouští a harémem. A toho Inku bych si moc ráda přečetla. Jen tedy nevím, jestli je reálné, aby se k tomu p. Suchánek někdy vrátil, když v plánu bylo cca 140 knih. Je fakt, že je to dost...
jumadzi
08.09.2016 12:17
Podle dostupných informací od pana Suchánka je potřeba nejméně 130 kusů nákladu. Myslím že by stačilo jen menší podporu například od firmy Knihy Dobrovský či Luxor kteří mají celorepublikové pobočky, pak myslím že by pan Suchánek vydání zvážil už s toho důvodu že má kompletně připraveného Inku a Kurdistán.

Belenor
15.04.2016 15:30
Díky za informaci. Tak nějak mě to ani nepřekvapuje. By to chtělo nějakého mecenáše :-)
constantius
15.04.2016 13:27
Dnes 15.4.2016 mne pan Radomír Suchánek mailem potvrdil, že jeho nakladatelství Návrat ve vydávání díla Karla Maye nepokračuje, zaměřil se vydání celého díla Julese Verna.

Naposledy upraveno: 15.04.2016 13:27, constantius

kodado
28.12.2015 21:58
to mescalero: knihu uvádím hlavně z faktických důvodů (byť je, dle mne, velmi povedená a bylo by velmi hezké kdyby učitelé vybírali povinnou školní četbu z ní!). Jinak souhlasím, že asi větší vliv by měl projekt typu kniha o KM, jiná popularizace KM a jeho díla (třeba i nějaká divadelní parafráze) či třeba tento web ...
<< | <> | >>