Mayovky na Internetu

DS Právě začínáme - Vinnetou

Zakladatel: Belenor

  

Kniga
21.05.2017 18:34
Neexistuje nejaky videozaznam?

Belenor
13.11.2014 14:07
Jsem to sice psal do aktualit, ale pro úplnost i zde: repríza (upravená verze) v Divadle Horní Počernice, 18. 11. od 19.30

Belenor
20.06.2014 07:08
Tak jsem včera byl na divadelním představení "Vinnetou - pokrevní bratrství" divadelního souboru Právě začínáme v Horních Počernicích. Musím se omluvit těm, co seděli za mnou, že jsem furt fotil :-)

Myslím, že až na můj vkus přílišnou inspirací filmovými mayovkami, se představení povedlo. Autoři správně pochopili, že je v případě Maye potřeba okořenit hru humorem, a v tomto směru dle mě exceloval Sam Hawkens (Lucka Hendrychová), i když první příčku u mě obsadila sekretářka guvernéra a její "Bílý otec z Washingtonu". Tedy je fakt, že jsem nějak měl pocit, že to bude s živými koňmi, ale do počernického Divadla v přírodě se stěží vešli herci a diváci, natož koně.

Překvapilo mě, jak dobře má Filip Minařík nastudován slovní projev filmového Vinnetoua. Ani nebylo potřeba moc fantazie, aby člověk z jeho hlasu slyšel pana Fišera a nechal se rychle vtáhnout do děje. Na dvou místech mi přišlo, že herci vyslovili špatně názvy indiánských kmenů, občas se někdo zakoktal, ale celkově dobrý dojem. Zejména Santer (Michal Pivarči) a Sam Hawkens mi přišli dobří. Musím přiznat, že jsem byl trochu zklamán ze Shatterhanda (Lukáš Cejnar), ale asi jsem ho v duchu příliš srovnával s Barkerem/Rážem.

Pokud se někdo do divadla chystá, tak doporučuji teplé oblečení (do 23.00 se pěkně ochladilo) a něco pod zadek - dvě hodiny sezení na lavici z prken jsou znát. Další doporučení - přijďte včas. Nevím, jestli to bylo specifické pro premiéru, ale mnohá místa byla rezervována (deka a papírek se jménem). Bylo vidět, že spousta diváků se zná, zřejmě fandové divadla nebo souboru. Opozdilci pak složitě hledali místo. Docela by mě zajímalo, kolik lidí byli fandové Maye, a kolik příznivci divadla, souboru nebo počerničtí patrioti.