Mayovky na Internetu

Petrolejový požár

Zakladatel: jana

 > | >>
jana
16.10.2006 15:55
Co se týká Walesu,tak mi dneska napsali,takže budu mít o 2 díly ve Vin.r.g. více.Ještě mi chybí 3 a 5,6.

Naposledy upraveno: 16.10.2006 15:58, jana

jana
15.10.2006 14:47
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem,kdo mi pomáhali se sháněním Petrolejového požáru.Zvláště Honzovi.Mám moc velkou radost,že si tuto povídku můžu přečíst.
Líbí se mi i článek o Vinnetouovi r.g..Dobré je,že je tam ta tabulka, aspoň vím,co budu shánět dále.Snad se mi jednou splní můj sen a budu mít tu sérii kompletní.

honza.
14.10.2006 16:30
Jo, málem bych zapomněl - moji mailovou adresu naleznete v "Redakci" v pravem sloupci dole. H.

honza.
14.10.2006 16:29
Jano, pošlete mi svoji mailovou adresu, obratem vám pošlu Petrolejový požár - shodou okolností je součástí Ročenky Společnosti K. Maye 1970, kterou mám v práci v počítači přeloženou do češtiny.
jana
13.10.2006 18:41
Celý den marně čekám na odpověď.Asi z toho nic nebude.
jana
12.10.2006 18:23
Máš mé hluboké díky.Hned tam píšu.Dals mi velkou naději.Doufám,že to výjde.

Belenor
12.10.2006 17:51
Tak jsem si udělal výlet do walesu a ptal jsem se jich (jo, to nejhlavnější - mají ten sedmý svazek s požárem), jak jsou na tom se zasíláním a není problém. Mají web http://www.wales.cz a email wales@volny.cz. Na webu mayovky nemají, protože jsou primárně sci-fi, ale pan prodavač říkal, že jde zeptat se na e-mailu na konkrétní knihu a pokud mají, tak prý pošlou.

Mayovek mají docela dost, pokud jde o svazky od Návratu. Viděl jsem tam Vinnetou, rudý gentleman IV a VII, Žezlo a kladivo I, tuším, Karavana otroků II a pak řadu svazků z kolportážních cyklů (Cesta za štěstím, Třemi díly světa, Ztracený syn). Dále měli i svazky malé řady, všiml jsem si trojice Válečná pokladna, Baron Trenk, Leopold von Dessau.
jana
12.10.2006 17:42
Věci se mají takto:doma mám Vinn.rud.gentl.I od Návrata 2000 a pak Rudý gentl.II od Návrata 1993.Postupně ,jak se mi to bude dařit shánět ,bych si chtěla doplnit to co mi chybí v této sérii.Takže budu ráda za cokoliv,co mi tuto sérii doplní.Petrolejový požár beru v jakékoliv podobě.Hlavně aby byl.O ten teď stojím nejvíce.Ten zbytek bych taky přivítala,ale nemůžu chtít všechno najednou.
Jak jsem se prohrabovala těmi antikvariáty na int.,tak jsem toho moc nenašla.Mám poznačené 4 adresy,kde jsou slušně zásobováni a ty budu sledovat.
Kde jsou ty zlaté časy,kdy bylo všeho dost.Pamatuji ještě ty nádherné záložky do knížek s Vinnetouem.Měla jsem hrubý sešit s obrázkami.Byla jsem malé děcko a tak to pohltil čas.Teď to dávám pracně všechno dohromady.

Belenor
12.10.2006 12:56
Jen pro upřesnění, ta povídka "Petrolejový požár" byla vydána jako doplněk sedmého svazku románu Vinnetou, rudý gentleman. Chceš jen tento svazek?
jana
12.10.2006 11:02
Nemám to srdce někoho zatěžovat těmito problémy,ale udělalo by mi to velkou radost.Pokud by to tam měli za rozumnou cenu (max.400-500 Kč),mohla bych Ti napsat svoji adresu,že by mi to oni poslali na dobírku?????nebo se můžeme domluvit i jinak.Pokud by to dělalo nějaký problém,tak to nechej plavat.

Belenor
12.10.2006 09:39
Tak já se tam zkusím podívat, jestli to vůbec mají :-)
jana
12.10.2006 09:29
Všechno moc daleko.Bydlím v takové "díře",že tu máme 1 antikvariát na celé město a ten stojí za zlámanou grešli.Vydávat se do "větších" měst se mi nevyplatí jak časově tak i finančně.Kdybych věděla,že tam tu povídku mají na 100%,tak by to možná stálo za to,ale jeď někam na slepo a lítej s mapou po městě.A tak mi nezbývá nic jiného než pátrat a nebo doufat,že se nějaká dobrá duše na demnou slituje a tu knížku mi popustí za rozumnou cenu.

Belenor
12.10.2006 09:18
Mno, Na válečné stezce a Do věčných lovišť jsou dva svazky románu Vinnetou v malém vydání Návratu nebo ve vydání TaM, nepletu-li se. Co se týče toho požáru, možná bych zkusil i nějaká kamenná knihkupectví. Nevím, odkud jsi, nicméně v Praze u zastávky tram 18 Nuselská radnice je knihkupectví Wales, které má docela sbírku a možná má i toto. Nebo možná zkusit oficiální prodejnu Návratu v Brně.
jana
12.10.2006 09:05
Já osobně si myslím,že by povídka měla zůstat tak,jak ji autor napsal a ne aby si kdokoli měnil postavy a děje podle své libovůle.Z tohoto důvodu dávám osobně přednost knihám než filmům.
V čera jsem strávila plno času na internetu a zatím jsem nenarazila na žádný antikvariát,kde by tuto povídku měli.
Při tom sháním další dvě povídky Na válečné stezce a Do věčných lovišť.

Belenor
12.10.2006 08:10
No, asi spíš ten požár od Návratu. Tahle povídka mě stejně fascinuje. Podle jednoho fandy (Aymara) to přepsal E.A.Schmid, který má na svědomí řadu zásahů do mayovek po autorově smrti. Není mi ovšem jasné, proč vyhodil Shatterhanda a místo něj dal Firehanda, když vlastně Shatterhand je čtenářsky atraktivnější. Například u cyklu "Německá srdce, němečtí hrdinové" naopak vyhodili editoři Steinbacha a místo něj dali Shatterhanda.
jana
11.10.2006 18:17
Jestli tomu dobře rozumím,tak mám shánět Petrolejový požár od Návrata.Tu druhou povídku tím pádem nebudu shánět.Dívala jsem se na ten Magnet-Press.Mají tam akorát Vinnetoa 2.

(Teď jsem na marodce a tak mám plno času se prohrabovat antikvariáty.Snad budu mít úspěch,než budu muset jít do práce)
pedlar
11.10.2006 13:06
Ano, povídka "Jednooký Joe" (Joe Burkers) vyšla v češtině - např. r. 1991 v nakladatelství Magnet press, jak můžeš zjistit i na těchto www stránkách...
Děj této povídky se hodně podobá povídce "Petrolejový požár", rozhodně však není úplně stejný. Petrolejový požár napsal May a Jednookého Joa napsal někdo jiný, který vlastně přepracoval povídku Petrolejový požár, pozměnil děj, postavu Old Shatterhanda vyměnil za Old Firehanda...
Já bych měl podobný dotaz jako Jana ohledně povídky "Leilet" - vyšla vůbec v češtině? Podle Karl-May-Figurenlexikonu se jedná o povídku, kterou později May dějově mírně pozměnil a zasadil do románu "Pouští" /jedná se o osvobození dívky z rukou orientálního tyrana, osvobození provede mladý Evropan vydávající se za lékaře/.

Naposledy upraveno: 11.10.2006 13:16, pedlar


Belenor
11.10.2006 13:03
No, já ji mám pouze v sešitovém vydání od Magnet-Pressu.
jana
11.10.2006 12:34
Asi proto nemůžu na něj nikde narazit.Ta povídka Jednooký Joe je v češtině?

Belenor
11.10.2006 12:23
Povídka Petrolejový požár vyšla jako přídavek na konci sedmého svazku Vinnetoua ve vydání od Návratu z roku 1999. O jiném vydání této povídky nevím. Tedy přesněji - údajně byla přepracována a vydána pod názvem Jednooký Joe (Joe Burkers).
 > | >>