Mayovky na Internetu

Mali Alan 2012

Zakladatel: jazzy6

  
pavol stancel
24.04.2012 17:49
Trasa k W smrti nie je náročná - len posledných pár metrov výstupu hore. Smer je jednoduchý, od múru doprava, cca 30-35 minút na lúku. Na nej by mali byť červenou farbou značky - šípky - k miestu smrti.
jazzy6
24.04.2012 17:03
Zdravim vsechny,

Mam jeste jeden dotaz k Mali Alanu. Kudy vede nejlepsi cesta ze Zelene louky k mistu smrti Vinnetoua? V clancich jsem se dozvedel ze je to dost narocne tak ocenim nejake rady, tipy, triky :-)

Diky moc
jazzy6
08.03.2012 08:21
Diky diky moc. S hady pocitam, z nich mam mozna vetsi vitr jak z min (mensi fobie). Tak snad se budou bat vic nez ja a utecou. Vule dostat se nahoru je silnejsi nez strach :-)

honza.
08.03.2012 07:50
Souhlas, to je taky vážná věc, vysoké boty jsou samozřejmostí, a taky při chůzi hodně chrastit a chrastit větvena kleče - ony pak utečou. Největší nebezpečí je např. pád při špatném došlápnutí, kdy zmije utéci nestačí. Rovněž pití je dobrá poznámka - ale nepít, spíš jen vyplachovat ústa. Hodně tam vysychají sliznice, ale s žaludkem plným vody se nešlape dobře.

Palo Benji
08.03.2012 07:35
to jazzy6 : Keď už budeš v oblasti Malého Alanu (a nie len tam napr. pueblo plateau - Zrmanja) okrem mín si treba dávať pozor ešte na jednu dôležitú vec = zmije. V danom termíne kedy tam plánuješ ísť budú skaly Malého Alanu pekelne rozpálené a to tieto potvorky majú strašne radi. Doporučujem aj napriek tomu, že bude leto zobrať vysokú obuv,...a hodne, hodne vody.

honza.
07.03.2012 13:58
Ano, Údolí Supů je bezpečné až dozadu - je ukončené skálou, ze které "po zadku" slézal Santer a bandité a přeběhli k balvanu zpoza kterého s Bullockem pozorovali Apače. Když na tu "zadkovou" skálu vylezete, dostanete se na palouček, nad kterým je masív Alanu a cestička, po které jeli Inču-čuna s dětmi ke zlatu - 1 záběr. U stromu Klekí-petry opravdu bacha, tam stoupejte JEN NA KAMENY, PEVNĚ VROSTLÉ DO ZEMĚ!!! Jiné prý nejsou bezpečné. Byl jsem u místa, kde byl strom vsazený do země asi třikrát, a nikdy se nic nestalo, to ovšem nemusí nic znamenat a prostě jsem mohl mít jen štěstí. Je tam díra se zbytky betonu.
jazzy6
07.03.2012 09:19
Malo dovolene... by mi v praci nepovolili... :-( oslavim po svem doma u TV :-)
pavol stancel
07.03.2012 09:06
A čo tak absolvovať akciu spojenú s oslavami a o pár dní predlžiť pobyt v CH?
jazzy6
07.03.2012 09:00
Bily bratr: Loni jsme byli tez v Trogiru a na rece Cetine... A jak rika kamaradka „I pad na drz** je pohybem kupredu“ takze at me nohy dovedou kamkoliv, chorvatska priroda je krasna vsude....
Pavol: Diky za doplnujici info, uvidime na miste jestli se dal odvazime, i podle casu..
Kazdopadne pokud ma nekdo podobne umysly na konci cervna, muzeme se sejit na miste. :-)
pavol stancel
06.03.2012 19:46
Rakušania zo zájazdu pred rokom prešli aj sedlo, zato Erich Hammerler nás na míny upozorňnoval okolo stromu Klekí-petra. Na Zelenej lúke boli kolíky označujúce nebezpečie na okrajoch lúky, takže ako píše Honzo okrajom sa vyhýbať!
bílý bratr
06.03.2012 19:15
Trochu odbočím ... ať už se Vám podaří dojít v Chorvatsku kamkoliv, věřte, že ani špatný směr není neštěstím - všude si připomenete filmy z našeho dětství ! V září jsme s kamarádkou navštívily klasiku - Plitvická jezera, vodopády Krka, Trogir...a chystáme se ještě jednou, rády bychom prošly kaňonem Paklenica, zhlédly třikrát otočené Rio Pecos :-D, však to znáte, ne?!
jazzy6
06.03.2012 18:39
Ahoj
Dekuji za vycerpavajici odpoved. Znova jsem si precetl clanky o ceste na Mali Alan a uz mi to dava smysl kudy jit a kudy nejit :-)
Jen pro upresneni, Louka Supu je take bezpecna? Na Zelene louce se budeme drzet u mista smrti Vinnetoua a Sedlo radeji vynechame.
Krom Alanu jeste chceme navstivit pueblo Apacu, "obydli" Bile Holubice, "Stribrne jezero" a NP Paklenica. Snad vse ve zdravi za ten tyden stihneme.
Urcite se Vam po ceste ozvu jak vse dopadlo a jestli jsme vse nasli.
Jeste jednou diky Jazzy

honza.
05.03.2012 22:48
Ahoj, už jsem to tady psal několikrát, někde se to snad dá vyhledat. Takže stručně: autem se dá vyjet až nahoru, zaparkuješ u ochranné zdi (chrání proti větru, proto ochranná). Vlevo nahoru (po pěšině) se dostaneš ke kráteru na místo posledního boje (Vinnetou I.) Ve spodní části kráteru můžeš volně chodit, nad kráterem to nedoporučuji, vede tam sice chodníček (červené body na kamenech) do skalního sedla (Vinnetou III.), ale raději bys tam měl jít s někým, kdo už tam byl, i když ten chodníček je asi dost zřetelný. Každopádně nechodit k okrajům obdivovat panorámata!!! Taky Louka hrobů pod vrcholem je bezpečná. Dáš-li se od vrcholu vpravo, do údolí, na jehož okraji stojí ta zeď (Údolí Supů), na jeho konci najdeš místa z natáčení Mezi supy a taky Vinnetoua I. Po vyšlapané stezce (drž se po levé straně údolí, kolem šikmého balvanu, odkud Surehand posílal Wellera k Supům) projdeš druhým údolím do třetího (cca 20 - 25 minut chůze) a ocitneš se na Zelené louce. Místo smrti je označeno červenou barvou, pokud neopršela. Je to dobrá důkladná německá práce - nebudu to dál komentovat, ale všechny asi napadá totéž. Dál na louce jsou místa z honičky na Vinnetoua (3. díl). Opět platí - NECHODIT K OKRAJŮM ZELENÉ LOUKY!!! A ten důkaz nedávám zbytečně! Cestou na Alan se nezapomeň zastavit v zatáčce u dvou polorozpadlých domů (strom s mrtvým Klekí-petrou) a dole v táboře železničářů (násep je vidět ze silnice)
Tak hodně štěstí a dej mi vědět na mail, jak jsi pochodil.
jazzy6
05.03.2012 14:07
Dobry den vsem
Posledni tyden v cervnu se chystame do Chorvatska a chtel bych se podivat na Mali Alan (a nejen tam) do mist, kde se natacely filmy o Vinnetouovi, ale po precteni nekolika clanku, mam strach z min. Chtel bych se zeptat, kam az se da jit bez problemu a kterym usekum se vyhnout, pripadne dalsi rady. Pripadne jestli se da nechat auto dole u silnice a nahoru vyjit pesky (casova narocnost).
Diky moc Jazzy