Mayovky na Internetu

Místa natáčení Roswell

Zakladatel: slezák josef

  

Palo Benji
15.08.2011 14:30
Možno na upresnenie pomôže tento odkaz :
http://www.aufwinnetousspuren.at/html/body_zecevo.html
terez
05.01.2011 22:31
Podle toho patníku s číslem 3 si nakonec myslím že se asi jedná o totéž místo. Avšak sloupky se od vašich fotek na těch našich liší ale to možná je tím že je lidé uřízli a odnesli do sběru :) my jsme místo navštívili v srpnu 2010, takže je možné že se to trošku změnilo. A jinak děkuji za mail.

honza.
05.01.2011 21:30
Ale to přece vůbec není hádání... Posílám mail s fotkama.
terez
05.01.2011 17:19
Tak dobře nebudu se hádat :) hledali jsme dlouho projížděli sem a tam chodili po kolejích... Ale trafostanici jsme nenašli ale to už je jedno možná to opravdu bylo jen pár metrů od sebe, je těžký najít místo kde se kolik let už nic nedělo.. nevím no hledala sem na více webech a ono to bylo pokaždý jinak.. Ten místní človíček nám také řekl že tam nějaký jeho příbuzný hrál a zavedl nás na to místo.. :)Jinak můj email je TerkaNavr@seznam.cz .

honza.
21.12.2010 11:03
Přes to všechno si myslím, že správný je "náš" Roswell, už proto, že by se odborníci typu Karla ebnera a jiní nemýlili. Další věc je, že v "našem" Roswellu jsou u vjezdu Tuff-Tuffa na přejezdu dvě vymezovací traverzy, zatímco na vašem jen jedna. A poslední - v květnu 2007 našel v "našem" Roswellu herec Nikola Gec zrezivělý zbytek filmového tomahavku. Kopec na obzoru je z obou míst plus mínus stejný, na to zse tak moc nedejte: filmová kamera přece jen zkresluje, oddaluje a hlavně byla v jiné výšce než jsme byli my i Vy. Některé obrázky, které jste uveřejnila na svém webu, je shodných s našimi pohledy. Jarda Maryška si dal práci a našel je - když mi napíšete na mail, přepošlu Vám to. A místní obyvatelé? Když se jich zeptáte na Vinnetoua, všichni Vám odpřísáhnou, že v tom jako statisté hráli - i patnáctiletí kluci. Suma sumárum - myslíme si s jardou, že jste byli správně, jen o nějakých pár metrů stranou.
terez
18.12.2010 20:36
Dobrý den, letos v létě jsme i my zapátrali a chtěli najít Roswell, vydali jsme se proto podle vašich instrukcí ale na místě jsme zjistili že něco nějak nesedí.. nemohli jsme to místo najít, tak jsme s zeptali místních a ti nám poradili... Nakonec jsme to místo našli ale vaše fotky se s naším místem lišily. Podle těch lidí ale bylo toto místo zaričeně tím, kde se natáčelo. Tak jsme nafotili fotky kde nejspíš opravdu to místo leží. Na místě jsme našli i mnoho zrezivělých plechovek a vršků od piva :D je tam dobře vidět i to místo kde stály koleje a kopec který se tyčí nad tímto místem je úplně stejný jako ve filmu. Podle fotek by tam snad měl každý trefit, jo a naznali jsme že Zečevo se uvádí proto, prtože skutečně blíž Zečevu je ;) Doufám že sem vás tím to nijak neurazila ale naopak :) Fotky jsou ke zhlédnutí zde : http://teres2010.rajce.idnes.cz/roswell/ Ale i tak děkujeme že jste nás k tomuto místu dovedl. A jestli ještě potřebujete nějaké informace ohledně toho místa tak napište.

Palo Benji
28.06.2010 11:19
Honzo ĎAKUJEM Vám za detailné navigačné info ako nájsť Roswell

honza.
27.06.2010 08:26
Nejblíž Roswellu leží osada Devrske. Zečevo se uvádělo proto, že je větší a tudíž i na méně podrobných mapách. Když vyjedete z Devrske směrem na Ostrovicu a dál na Lišane Ostrovičke (koleje po pravé ruce), po chvíli - snad 500 metrů až 1 km, z hlavy se to těžko odhaduje, ale je to dlouhá rovinka - dojedete ke staré trefostanici (vlevo od silnice, je natřema modře, pokud si vzpomínám). U ní necháte auto a vydáte se po silnici tak asi 50-100 metrů zpět směrem k Devrske. Pak vás náznak polní cesty dovede k někdejšímu přejezdu přes koleje, poznáte to podle železných sloupků, asi zbytků po závorách. To je místo, kudy Tuff-Tuff vjížděl do Roswellu.

Palo Benji
24.06.2010 12:54
Jooo ,,vygooglil,, som to cez Google Earth a máš pravdu že je to len pár km od seba. Vyrážam tým smerom až zaciatkom augusta v ramci rodinnej dovolenky. Každopádne upresnenie by ma určite potešilo :-)
BTW ,... neviem, či som sa stihol poďakovať za DVD Auf den Spuren Winnetous,.. tak že aspoň takto : ĎAKUJEM :-)

Naposledy upraveno: 24.06.2010 12:54, Palo Benji


Zatinka
24.06.2010 10:47
Palo, osady Devrske a Zečevo se nacházejí nedaleko od sebe, takže záleží, jak to který turista pojme s tím popiskem. Honza to má určitě správně a přesnou polohu Roswellu doplní.

Palo Benji
24.06.2010 09:47
Zdavím všetkých. Honzo prosím Vás nedala by sa poloha Roswellu nejak detailnejšie upresnit. Niekoré web stránky a dokonca aj Zatinka na http://karel-may.majerco.net/filmove-mayovky/filmy/vinnetou/) uvádza namiesto osady Devrske :
"Zde, v blízkosti maličké osady Zečevo, postavil architekt Tadej westernové městečko Roswell."
Dakujem. Palo "Benji"
slezák josef
10.03.2010 15:49
Honzo,děkuji Vám za zprávu,zdraví Pepa

honza.
09.03.2010 14:44
Najděte si na mapě Benkovac, kousek jižně pod ním vede železniční trať. Po ní "jeďte" jižně, až narazíte na osadu Devrske. V místě, kde se trať nejvíc blíží silnici, je Roswell. Místo poznáte podle staré zděné trafostanice, nebo co to je, u ní necháte auto, přejdete silnici a po pár metrech chůze směrem k Devrske jste tam - Přechod přes koleje označují kovové sloupky - snad tam kdysi přejezd býval - to je místo, kudy Tuff-tuff přijížděl do Roswellu (žel. stanice).

Naposledy upraveno: 09.03.2010 14:46, honza.

slezák josef
08.03.2010 16:44
Všechny vás zdravím.V květnu 2009 jsem byl poprvé v Chorvatsku a během pěti dnů se mi podařilo navštívit místa natáčení o kterých jsem snil od dětství.( je mi 52 let). Tulove grede,Pueblo plateau,Plitvická jezera,vodopády na řece Krka,místa před ostrovem Pag.Letos se do Chorvatska vydávám znovu a rád bych se podíval na zelenou louku, neboť loni jsme došli do skalního sedla.Potřeboval bych však poradit, rád bych se podíval na místa, kde stály kulisy městečka Roswell.Poradí mi někdo jak se tam dostanu? Předem děkuji. Pepa.

Naposledy upraveno: 08.03.2010 16:46, slezák josef