Mayovky na Internetu

Zelená lúka

Zakladatel: sedoo

Pane Honzo, ešte poprosim o jednu radu. Chcem sa sýtať či sa do SKALNEHO SEDLA (nariklad zabery kde Vinnetou hádzal kamen v III.dieli alebo kde si podaval rukou so svojim bratom Shatterhandom,ktorý ho zachránil)ide ponad krater alebo niakou inou cestou? poprosim o radu ako sa tam dostať.a ak by sa dalo tak ešte dnes alebo do zajtra obeda. DAKUJEM !!

  

honza.
19.08.2009 23:01
My jsme se tam pohybovali naprosto volně, ale v roce 2008 nás průvodce Tomislav upozorňoval, že nemáme chodit ke kraji směrem k panorámatu dolů. Ono tam není nic k vidění, myslím z natáčecích míst. V zadní části louky najdete několik míst z pronásledování Vinnetoua a jeho útěku do skal.
sedoo
19.08.2009 14:15
Vdaka za skorú odpoveď ..ale ešte jednu otázočku by som sa Vás rád spýtal. Keď už budeme , teda ak sa nám podarí ísť na Zelenú Lúku, že či je to tam už ODMINOVANÉ a môžeme sa voľne pohybovať po celej ploche Zelenej Lúky ?? Vďaka ešte raz :)

honza.
17.08.2009 18:47
K Zelené louce - u zdi zajedete doprava, tak, aby zeď zůstala po vaší levé ruce. Vpravo je Louka supů - v její zadní části se točilo několik sekvencí závěru Mezi supy, také Old Surehanda a také pár záběrů z Vinnetoua I. Toto údolí projdete tak, že jeho plochu budete mít stále po pravici - předpokládám, že tam bude vyšlapaná pěšina. Poté dojdete do druhého údolí, kam se dostanete po skalních schodech, je to poměrně slušné převýšení. A zase - půjdete spíše po levé straně údolí, pod stěnou masívu, s tím, že údolí bude pod vámi. Zde se nic netočilo, ale scenérie je to krásná. Nakonec dojdete do třetího údolí, a to je Zelená louka. Prosím, v žádném případě se nepouštějte cestou, o které jste se zmiňoval. Tudy se dostanete do skalního sedla (závěr pronásledování Vinnetoua ve V3), musíte ale jít pouze po vyznačených červených bodech a přímo v sedle pouze, opakuji - pouze k místu, odkud Vinnetou vrhal kámen na svoje pronásledovatele. Další cesta je skutečně na vlastní nebezpečí a riziko, protože úsek odtud ke kamenným věžím nad místem smrti (Zelená louka) NEBYL ODMINOVÁN!!! Z toho všeho pak plyne, že Zelená louka je z druhé strany masivu Tulove Grede. Přeji hodně zdaru!
sedoo
15.08.2009 21:56
Zdravím všetkých priaznivcov Vinnetua :)
tento rok sme boli na dovolenke v Chorvátsku už 6krát ale len tento rok sme boli na Tulove Grede ..je to tam velmi krásne miesto boli sme pri kráteri a pri hroboch ...no snažili sme sa nájsť aj miesto smrti Vinnetua, ktoré sa nachádza na tzv. Zelenej lúke. Mohli by ste mi niekto napísať kde sa nachádza a ako sa tam dostaneme od cesty za tým múrom kde sa necháva auto ??? ja osobne si myslím že to bude asi tam nad kráterom na druhej strane za tými skalami ale nie som si istý :))
Ďkujem za odpoveď !!